Zprávičky z naší školičky

Zpravodaj prosinec 2022

Zprávy ze školy

Říká se učení – mučení.  V naší škole to tak ale úplně neplatí. I v měsíci listopadu jsme se zúčastnili různých aktivit a akcí, které nám pomáhají učit se, vzdělávat a rozvíjet.

Práce v lese je dřina, ale my se jí nelekáme. 😊V pátek 4. listopadu jsme se vydali na Kozarua s velkým pracovním nadšením se pustili do úklidu paseky, kterou nám pan hajný Pavel Škor a pan Roman Hohl vytyčili pro jarní sázení stromků.

V úterý 8. listopadu k nám v rámci předmětu tělesné výchovy zavítal náš oblíbený borec – Ondra. 😊 Ten opět nezklamal a měl připraveno plno her a soutěží, které rozvíjejí pohyb, postřeh, spolupráci i snahu uspět a být první. 😊

Další návštěvou, kterou jsme v naší škole ve středu 23. 11. 2022 přivítali, byli profesionální hasiči z Valašského Meziříčí. I když už o jejich práci víme hodně, i tentokrát jsme se dozvěděli mnoho nového a vyzkoušeli si například dýchání v masce
s dýchacím přístrojem, záchranářskou uniformu a boty.

První adventní neděli se uskutečnilo v obci už tradiční rozsvícení vánočního stromečku. Vystoupení, které s dětmi z kroužku „Pískání pro zdravé dýchání“ a s dětmi z mateřinky připravily paní učitelky Alena Luhanová a Lenka Pavlíková, udělalo radost všem přítomným.

Poslední úterý v měsíci listopadu jsme se zúčastnili naučného programu o netopýrech, který se uskutečnil v Ekocentru ve Valašském Meziříčí. Formou her a soutěží jsme si osvojili plno nových poznatků o netopýrech, ale nejen o nich. 😊

Zprávy z družiny

V měsíci listopadu jsme se s dětmi v rámci školní družiny zapojili do dvou soutěží – do výtvarné soutěže ZASNĚŽENÉ POLICE a do výtvarně tvořivé na téma ZE STARÉHO NOVÉ. Tuto soutěž vyhlásil Spolek pro obnovu zámeckého parku Branky. Děti z madel od starých a poničených švihadel, ze zbytků kousků dřeva, látek a papíru vytvořily divadlo.

Ve středu 16. 11. nás navštívila paní Blanka Hašová a předvedla nám ukázku canisterapie s pejskem Bellou.

V rámci Dne laskavosti jsme opět vyjeli potěšit babičky a dědečky do Diakonie ve Valašském Meziříčí a strávit s nimi příjemné odpoledne.

Zprávičky z mateřinky

Po měsíci se opět hlásíme se zprávami o dění v naší mateřince. Jak jistě správně předpokládáte, ani v měsíci listopadu se u nás nikdo nenudil. Krásné podzimní počasí na začátku měsíce jako by volalo: "Pojďte děti ven! "A tak jsme šli a jedno krásné dopoledne jsme si užili na kopci při pouštění draků.

Jak moc je pro naše zdraví prospěšná konzumace ovoce jsme si připomněli při Jablíčkovém dopoledni, kde JABLKO při všech aktivitách, a nebylo jich málo, hrálo hlavní roli.

Protože i zdravý pohyb patří ke správnému životnímu stylu, více než dostatečně jsme se protáhli, procvičili a zasportovali s trenérem Ondrou, na kterého se ve školce vždy rádi těšíme.

Vážit si zdraví svého i zdraví ostatních, nám všem připomnělo dopoledne s paní Blankou Hašovou, její fenkou Bellou a ukázkou lekce canisterapie ve středu 16. listopadu.

Mnoho zajímavého o počasí, hvězdách a planetách jsme měli příležitost dozvědět se při projektovém dni Hvězdy noční oblohy v rámci projektu Šablony III, se kterým k nám přijel odborný pracovník hvězdárny ve Valašském Meziříčí, pan Mgr. Radek Kraus.

Jak je to v listopadu se stromy a přírodou vůbec, to nám při projektovém dni v rámci projektu Šablony III pověděl a vysvětlil pan hajný Pavel Škor, kterému moc děkujeme.

A jsme na konci měsíce. Vystoupením našich dětí s pásmem básniček, tanečků a písniček při slavnostním rozsvícení vánočního stromu jsme se přesunuli do dalšího období čekání na Vánoce. Tak ať jsou pro Vás všechny "Šťastné a veselé!"

Upozorňujeme, že od 23. 12. 2022 do 1. 1. 2023 bude základní škola, mateřská škola uzavřena Nebude se vařit ani ve školní jídelně pro důchodce. Děkujeme za pochopení.

Všem přejeme krásný a pohodový adventní čas, klidné vánoční svátky a krásný nový rok, plný spokojenosti, pohody a radosti, štěstí a zdraví. Velmi děkujeme za vaši přízeň a doufáme, že se z ní budeme těšit i v novém roce. 😊

Kolektiv zaměstnanců školy

Datum vložení: 1. 12. 2022 14:51