Zprávičky z naší školičky

Zpravodaj únor 2023

Zprávičky z naší školičky

Po vánočních svátcích a v novém roce jsme se všichni s radostí potkali znovu ve škole a hned jsme se pustili do „práce“. Příprava na vysvědčení, zlepšování známek a opakovací pololetní testy nám sice zabraly většinu času, ale pár vzdělávacích akcí se nám přece jenom podařilo uskutečnit.

Ve středu 18. 1. 2023 k nám v rámci Minimálního preventivního programu zavítala do školy paní lektorka se svým plyšovým kamarádem Hugem. Přednáška s názvem Lidské tělo byla plná poznatků, jak lidské tělo funguje, jak vnitřní orgány uvnitř těla pracují, skládali jsme model kostry a v závěru jsme si vyzkoušeli pár zajímavých pokusů.

Ve čtvrtek 26. 1. 2023 jsme navštívili Hvězdárnu ve Valašském Meziříčí, kde nám byl přednesen program s názvem Sluneční soustava. Už název napovídá, že jsme se dozvěděli plno zajímavostí o naší hvězdě Slunci, o Zemi a o planetách Sluneční soustavy. Prohlédli jsme si vnitřní prostory hvězdárny, především kopuli s hvězdářským dalekohledem. Bohužel bylo sluníčko schované za mraky, a tak nám nezbylo než pozorovat alespoň šišky na stromech. (: Snad budeme mít příště víc štěstí.

V úterý 31. 1. 2023 nemohli někteří ani dospat, protože je čekalo první vysvědčení v životě.  A jelikož v polické škole máme samé šikovné žáky, tak se to poslední lednový den ve škole hemžilo hlavně jedničkami a pár dvojkami. (:

Zprávy z družiny

Leden se v naší družince nesl spíše v duchu odpočinku, jelikož v následujících měsících nás čeká opět bohatý program. Celý měsíc jsme se věnovali hrám, chodili na procházky po okolí a využili sněhové nadílky k bobování, koulování, stavění sněhuláků, iglú, apod. Také jsme se zapojili do výtvarné soutěže s názvem „Nakresli rally“ nebo „Dopravní prostředky budoucnosti“.

Zprávičky z mateřinky

Leden

Kolem školky chodí mráz,

rád by vlezl mezi nás.

My se zimy nebojíme,

mráz do školky nepustíme.

Raději si zimních procházek, sněhových staveb, koulovaček a ostatních zimních her užíváme venku.

Po vánočních svátcích jsme se opět všichni rádi sešli ve třídě naší mateřské školy, abychom se první dny v novém roce mohli věnovat povídání o tom, co kdo zajímavého o svátcích prožil.

Následné téma Tří králů nás zavedlo až k jesličkám v místní kapli, kterou jsme si díky naší průvodkyni paní Marii Černochové mohli prohlédnout. Moc děkujeme.

K tématu Času a ročního období nám počasí poněkud nepřálo, protože na začátku měsíce to vypadalo spíš na jaro. Naštěstí se příroda umoudřila a přinesla nám tu správnou zimu se vším všudy, a proto jsme se mohli ponořit do dalšího tématu Ochrany zdraví. Při té příležitosti se děti měly možnost zapojit do poučného a velice pěkného programu Lidské tělo, se kterým k nám přijela paní lektorka z Rožnova p/R.

Protože nezapomínáme ani na kulturu, tak jsme se staršími dětmi v rámci projektového dne 23. 1. 2023 vyjeli do Valašského Meziříčí, kde jsme navštívili Zámek Žerotínů a tam absolvovali program Otisky u příležitosti výstavy výtvarníka Jožky Barucha. Děti se výtvarně „vyřádily“ a též dostaly možnost využít prostoru zámeckých komnat k hrám motivovaných životem na zámku.

Konec ledna jsme věnovali zimní přírodě, krmení ptáčků, vytváření otisků stop a studování stop ve volné přírodě, podle kterých jsme poznávali, kteří tvorové se v našem okolí vyskytují.

Závěrem bychom chtěli poděkovat každému, kdo se s námi zapojil do projektů Plastožrout /sběr plastových víček/ a Celé Česko čte dětem/čtení pohádkových příběhů v MŠ/. A protože tyto projekty nejsou zdaleka u konce, těšíme se na další spolupráci.

Datum vložení: 3. 2. 2023 10:37
Datum poslední aktualizace: 3. 2. 2023 10:41